WK handbal-Nederland-Hongarije

TeamNL Handbaldames naar de halve finale op het WK

De kwartfinale tussen Nederland en Hongarije beloofde vooraf al een spannend duel te worden, zeker omdat Hongarije dit toernooi alleen nipt van Denemarken had verloren. In de openingsfase bleven beide teams dicht bij elkaar (4-4), en werd duidelijk dat geen van beiden de strijd om een plek in de halve finale zomaar zou opgeven. In een doelpuntarme eerste helft waren de zenuwen zichtbaar aanwezig, maar Bo van Wetering brak het duel open. Met drie treffers op rij, aangevuld door een goal van Kelly Dulfer, zette zij een eerste gaatje op het bord (10-6). Yara ten Holte onderscheidde zich opnieuw met knappe reddingen, al hield ook de Hongaarse keepster Szemerey haar ploeg in de wedstrijd. Ruststand: 14-9 in het voordeel van Oranje.

De tweede helft begon onstuimig. Nederland liep uit, Hongarije kwam terug, en een directe rode kaart voor captain Klujber gaf Oranje een belangrijke impuls. In die fase liep Nederland uit van 18-13 naar 20-13. Toch gaf Hongarije niet op. Pas toen Dione Housheer, goed voor zeven doelpunten, in de slotfase de 25-19 binnenschoot, leek de beslissing echt gevallen.

Nederland won uiteindelijk met 28-23 en plaatst zich daarmee voor de halve finale van het WK, waarin het vrijdag aantreedt tegen Noorwegen.

Deel dit bericht met je vrienden via: